قوانین و مقررات فروش   درباره ما   تماس با ما
  دریافت اپ موبایل
 

نکته مهم در مورد باتری گوشی های موبایل و مراقبت از آن

نکته مهم در مورد باتری گوشی های موبایل و مراقبت از آن

حل مشکل نبودن فضای خالی در اندروید

باتری گوشی های موبایل یکی از اصلی ترین اجزای سخت افزاری آن ها محسوب می‌شود، چون بدون باتری عملا گوشی هیچ کارایی ندارد.باتری یکی از قطعاتی است که جان تمام کالاهای دیجیتالی و کامپیوتری از نوت‌بوک و تبلت گرفته تا گوشی موبایل و انواع دوربین‌های عکاسی و. . . به آن بند است. به همین دلیل کاربران این کالاها همواره به دنبال راهکارهایی برای افزایش طول شارژدهی و بیشتر شدن عمر باتری کالاهای مورد استفاده هستند. راهکارهایی که انصافا به بهبود کارآیی و طول عمر باتری منجر می‌شود. اما در این میان برخی شیوه‌های کاربری نه تنها به افزایش طول عمر باتری منجر نمی‌شود، بلکه موانع کاربری برای کاربر ایجاد می‌کند. این راهکارها ممکن است در نظر بسیاری از کاربران و حتی کارشناسان درست و منطقی باشند، اما گروهی از کارشناسان آنها را نادرست و بدون فایده می‌دانند.با امداد آی تی همراه باشید


چند باور غلط در مورد باتری موبایل

زمانی که گوشی، تبلت یا نوت‌بوک در حال شارژ است از آن استفاده نکنید.

کاربران از گوشی و تبلت و همچنین نوت‌بوک می‌توانند هر زمان که خواستند از دستگاه در حال شارژ خود استفاده کنند به این شرط که شارژر شما تقلبی نباشد. داستان‌های ترسناکی در پس این باور وجود دارد. مردم اعتقاد دارند که اگر هنگام شارژ تلفن از آن استفاده کنند، تلفن منفجر می‌شود، یا دچار برق گرفتگی می‌شوند. چیزی که برای کمک خلبان چینی اتفاق افتاد زمانی که داشت گوشی iPhone ۴ خود را شارژ می‌کرد. اگرچه گزارش‌ها حاکی از آن است که وی از شارژری تقلبی استفاده کرده نه از شارژر اصل اپل. در هر حال اگر شما از شارژر‌های تایید شده توسط سازنده استفاده کنید اتفاقی برایتان نمی‌افتد.

اولین شارژ لوازم الکترونیکی باید 12 ساعت طول بکشد.

حقیقت این است که باتری‌های قدیمی که مبتنی بر تکنولوژی‌های قدیمی‌تر بودند (باتری‌های نیکل کادمیوم) نیازمند به شارژ اولیه ۱۲ ساعته بودند. حالا با پیشرفت تکنولوژی و ورود باتری‌های لیتیومی دیگر نیازی به شارژ ۱۲ ساعته نیست، اما این باتری‌ها نباید کاملا تخلیه شوند و حتما باید زمانی که شارژ آنها به ۱۰ درصد رسید دوباره شارژ شوند.

شارژ باتری طی شب موجب نابودی باتری می‌شود.

تلفن شما باهوش‌تر از آن است که فکرش را می‌کنید. وقتی باتری آن به‌طور کامل شارژ شد می‌داند که باید جلوی شارژ شدن را بگیرد. پس نباید نگران این باشید که اتصال گوشی به شارژر تا صبح به نابودی باتری منجر می‌شود. اگرچه این به آن معنی نیست که شما هر شب آن هم در کل طول شب گوشی خود را شارژ کنید، باتری شما بیشترین عمر را خواهد کرد اگر شارژ آن را بین ۴۰ درصد تا ۸۰ درصد نگه دارید.

 احتیاجی نیست هیچوقت گوشی خود را خاموش کنید.

یک نابغه اپل می‌گوید برای اینکه عمر باتری خود را بیشتر کنید، لازم است گاهی گوشی خود را خاموش کنید، مخصوصا شب هنگام و زمان خواب. خاموش کردن گوشی‌های اندرویدی نیز لازم است، یک خاموش و روشن کردن ساده می‌تواند در عمر باتری تاثیر داشته باشد.

 شارژ‌های مداوم و استفاده زیاد از گوشی موجب کاهش طول عمر باتری می‌شود.

ممکن است استفاده طولانی از گوشی و تبلت و نوت‌بوک به خالی شدن باتری منجر شود. اما هرگز این به معنای وارد آوردن صدمه به باتری نیست. همچنین زمانی که شارژ دستگاه تمام می‌شود باید برای شارژ مجدد اقدام کرد و این اقدام هرگز به باتری آسیب نمی‌رساند. بلکه استفاده از دستگاه با شارژ کمتر از ده درصد است که به باتری آسیب می‌زند

 طول عمر باتری تنها به نحوه شارژ کردن دستگاه بستگی دارد.

این یک باور کاملا غلط است. به گفته کارشناسان طول عمر و سلامت باتری به عوامل گوناگونی چون نوع نرم‌افزارهایی که روی گوشی نصب شده است و... نیز بستگی دارد. یکی از عواملی که در طول عمر باتری تاثیر دارد میزان روشنایی صفحه نمایش است. بهتر است همیشه سعی کنید روشنایی (Brightness) صفحه‌نمایش را در محیط داخل کاهش دهید. حتی با خاموش کردن نور پس‌زمینه، نور اتاق برای دیدن صفحه‌نمایش گوشی مناسب است. نور را در سطح مناسبی (مثلا کمتر از پنجاه درصد) تنظیم کنید که برای کار با صفحه‌نمایش مناسب باشد. در ضمن Automatic Brightness را نیز غیرفعال کنید تا از مصرف بی‌جهت باتری جلوگیری شود. جدای از این مساله با کاهش دادن زمان خاموش شدن صفحه‌نمایش نیز می‌توانید مصرف باتری را بهبود ببخشید مگر اینکه بخواهید مثلا ایمیل‌های ورودی را چک کنید. سعی کنید این زمان را تا جایی که می‌توانید، کاهش دهید. مساله جالب دیگر استفاده از تصاویر پس‌زمینه (Wallpaper) استاتیک و تیره است. به همین دلیل است که بیشتر سازندگان تلفن همراه تمایل زیادی به استفاده از تم‌ها و تصاویر پس‌زمینه تیره دارند. استفاده از تصاویر پس‌زمینه پویا و متحرک به شدت مصرف باتری را افزایش می‌دهد.چند نکته مهم در مورد باتری موبایل

_زمانی که گوشی را به شارژر متصل کردید، حتما نباید باتری آن فول شارژ شود!

متاسفانه یک باور غلط در بین کاربران گوشی های موبایل رواج یافته که می‌گویند زمانی که گوشی را به شارژ می‌زنید، حتما باید منتظر بمانید تا باتری فول شارژ شود و اگر این کار انجام نشود و گوشی را زودتر از شارژ خارج کنید به باتری آن آسیب می‌رسد! این بارو کاملا غلط است و هیچ ارتباطی به کیفیت عملکرد باتری یا آسیب زدن به آن ندارد. شما می‌توانید گوشی خود را هر زمان و در هر فرصت کوتاهی که داشتید به شارژ بزنید و قبل از اینکه فول شارژ شود از شارژر جدا کنید. ریشه این باور غلط از زمانی که باتری های نیکل کادمیومی مورد استفاده قرار می‌گرفتند ایجاد شد. باتری های نیکل کادمیومی در برابر فول شارژ نشدن حساس بودند و خارج کردن زود هنگام آن ها از شارژ منجر به آسیب دیدن و کاهش عمر آن ها می‌شد، اما باتری های لیتیوم یونی که امروزه در گوشی های موبایل از آن ها استفاده می‌شود به هیچ عنوان اینطور نیستند. بنابراین آزادانه و هر زمان که تمایل داشتید باتری گوشی موبایل خود را به شارژ بزنید و از آن خارج کنید و مطمئن باشید که هیچ مشکلی برای آن ایجاد نمی‌شود.

 مجبور نیستید فقط از شارژر اورجینال گوشی استفاده کنید!

هیچوقت از شارژرهای بی‌کیفیت استفاده نکنید اما این مسئله بدان معنا نیست که شما هیچوقت نمی‌توانید شارژری غیر اورجینال و ساخته شده توسط یک برند دیگر را به جای شارژ اصلی و اورجینال گوشی به کار ببرید. خیلی از افراد تصور می‌کنند که اگر از شارژر اورجینال گوشی خود برای شارژ کردن باتری دستگاه استفاده نکنند، باتری گوشی دچار آسیب دیدگی می‌شود، اما در حقیقت اینطور نیست! شما می‌توانید برای شارژر باتری گوشی موبایل خود از هر شارژر مناسب و با کیفیت دیگری که توسط هر برندی تولید شده باشد استفاده کنید. برای اینکه همه چیز خوب باشد فقط کافیست که مشخصات شارژر ثانویه‌ای که از آن استفاده می‌کنید (مثل جریان خروجی) مشابه با شارژر اصل و اورجینال گوشی باشد. جالب است بدانید که حتی استفاده از شارژرهایی که شدت جریان خروجی بیشتری در مقایسه با شارژر اورجینال گوشی دارند هم مشکلی برای آن ایجاد نمی‌کند و بلکه منجر می‌شود تا باتری دستگاه زودتر شارژ شود. بنابراین این بارو غلط است که اگر از شارژ برند دیگر یا اصطلاحا شارژر غیر اورجینال برای شارژ باتری گوشی استفاده شود، باتری آن دچار آسیب دیدگی خواهد شد! تنها نکته‌ای که می‌بایست در حین استفاده از شارژرهای غیر اورجینال در نظر بگیرید، این است که شارژر کیفیت ساخت مطلوبی داشته باشد و از استانداردهای لازم پشتیبانی کند. برای مثال اگر گوشی شما گوشی از برند سامسونگ است، هیچ مشکلی ندارد که آن را به شارژی مشابه که برای گوشی از برند سونی عرضه شده متصل کنید

تعویض باتری گوشی را به افراد متخصص و مورد اطمینان بسپارید!

یک واقعیت در مورد باتری گوشی های موبایل این است که آن ها به تدریج با افت کیفیت عملکرد مواجه می‌شوند و به مرور زمان از ظرفیت نهایی آن ها کاسته می‌شود. این امر سبب می‌گردد تا پس از دوره های زمانی مشخصی لازم شود تا نسبت به تعویض باتری گوشی های موبایل اقدام کنید. زمانی که قصد تعویض باتری گوشی خود را دارید حتما باید انجام این کار را به دست فردی متخصص و قابل اعتماد بسپارید چون باتری خود گوشی برخلاف شارژری که از آن برای شارژ کردنش استفاده می‌کنید باید کاملا اورجینال و اصل باشد. همچنین به دلیل حساسیتی که باتری های لیتیوم یونی گوشی های موبایل دارند، باید در حین تعویض آن‌ها خیلی دقیق عمل شود و احتیاط های لازم صورت پذیرد. زمانی که تعویض باتری گوشی موبایل خود را به فردی بی‌تجربه بسپارید ریسک کار افزایش پیدا می‌کند.


دلیل خرابی باطری

1-شارژر قلابی

2-مرتب در شارژ بودن

3-با شارژ صفردرصد خداحافظی کنید

4-قاب‌های تقلبی

5-افراط در استفاده.


نیاز به کمک بیشتری داری؟

همین حالا ثبت درخواست کنید تا به صورت کامل مشکل شمارا برطرف کنیم .

ممکن است از این مطالب خوشتان بیاید

دیدگاه های شما