قوانین و مقررات فروش   درباره ما   تماس با ما
  دریافت اپ موبایل
 

راهنمای خرید کیبورد

یکی از لوازم جانبی کامپیوتر کیبرد است که کاربر ارتباط زیادی با آن دارد و اگر کیفیت کیبورد نامناسب باشد در بلند مدت دست کاربر را خسته میکند پس باید در خرید کیبورد خوب به چند نکته مهم توجه کرد تا یک خرید خوب داشته باشیم

راهنمای خرید کیبورد

 یکی از لوازم جانبی کامپیوتر کیبرد است که کاربر ارتباط زیادی با آن دارد و اگر کیفیت کیبورد نامناسب باشد در بلند مدت دست کاربر را خسته میکند پس باید در خرید کیبورد خوب به چند نکته مهم توجه کرد تا یک خرید خوب داشته باشیم.کیبورد ها به دو دسته تقسیم می شوند که شامل کیبورد بی سیم و سیمی است . کیبرد ها برای استفاده مختلف نیز  متفاوت هستند . با امداد آی تی همراه باشید تا این مطالب را برسی کنیم.

کیبرد بیسیم

نوع اول کیبرد ، کیبورد بی سیم هستن که به کمک فناوری بلوتوث و وای فای ما را از سیم های کیبرد خلاص کرده ولی این کیبرد ها نیز معایبی دارند که باید به آن ها توجه کرد ،یکی از مشکلات کیبورد های بیسیم منبع تغذیه آن ها است، باید همیشه مراقب باشید که در لحظات حساس باطری کیبورد شما تمام نشود و باطری پشتیبان همیشه داشته باشید، البته کیبورد های امروزی با بهره گیری از تکنولوژی های جدید مصرف این دستگاه ها را تا حد زیادی پایین آورده اند، ولی باز هم باید مراقب بود.

یکی دیگر از معایب کیبرد های بیسیم  ازنوع امنیتی میباشد  ، خطر هک شدن با استفاده از موس و کیبورد بله هرچیزی که به صورت موج باشد میتواند قابل هک باشد پس مراقب باشید


کیبرد سیمی

کیبر سیمی اولین نوع کیبورد میباشد که این نوع کیبرد نیز برای خود معایب و محاسنی دارد ، از معایب آن می توان به مشکل بزرگ یعنی سیم اشاره کرد که میدان حرکت شمارا کاهش می دهد ولی خوب محاسنی نیز دارد یکی آن که نیاز به باطری ندارد و خیالتان راحت است و نگرانی کاهش باطری را ندارید دوم این که امنیت آن نسبت به حالت بیسیم بیشتر است البته این را فراموش نکنید که امنیت 100 درصد وجود نداردکیبورد برای تایپ 

اگر به دنبال کیبوردی برای تایپ کردن هستید قبل از خرید، با انگشتانتان دکمه های کیبورد را لمس کنید تا ببینید برای تایپ طولانی مناسب است یا خیر. میزان سفتی دکمه های کیبورد را بسنجید.


کیبورد برای بازی

برای کسانی که به دنبال کیبورد مناسب برای بازی میگردند باید گفت که با حرکت سریع دستان خود بر روی دکمه های کیبورد راحتی، عکس العمل و در دسترس بودن دکمه های کیبورد را تست کنید. ببینید که آیا دکمه های کیبورد با انگشتان شما هماهنگی دارد یا خیر؟.


کیبورد مولتی مدیا

بعضی از کاربران به دنبال اینگونه کیبورد ها هستند که تعدد دکمه های کیبورد از اصلی ترین امکانات آن به شمار میرود. باید ببینید کیبورد مد نظر شما چه تعداد کلید های میانبر برای انجام کار های گوناگون را در خود جای داده است.


چند نکته

اگر از جمله کسانی هستید که در شب برای تایپ از کیبورد استفاده میکنید، کیبورد هایی برای این منظور طراحی شده است که دارای نور پس زمینه در پشت دکمه های کیبورد میباشد. در شب میتوانید به وضوح دکمه ها را ببینید و تایپ کنید. در هنگام خرید کیبورد به فاصله بین دکمه ها توجه کنید، بعضی از کیبورد ها فاصله زیادی بین دکمه ها دارند که موجب جمع شدن گرد و غبار در زیر دکمه ها میشود و باعث خرابی زود تر آن میشود، اگر بین دکمه ها فاصله داشت دقت کنید طوری باشد که بتوانید آن ها را تمیز کنید. اگر به دنبال کیبورد هایی هستید که به آسانی قابل حمل و نقل باشند، کیبورد هایی تولید شده که جنس آن از لاستیک شاخته شده و میتوانید آن ها را خم و یا لوله کنید بدون اینکه آسیبی ببینند.نیاز به کمک بیشتری داری؟

همین حالا ثبت درخواست کنید تا به صورت کامل مشکل شمارا برطرف کنیم .

ممکن است از این مطالب خوشتان بیاید

دیدگاه های شما