قوانین و مقررات فروش   درباره ما   تماس با ما
  دریافت اپ موبایل
 

root گوشی

root گوشی

روت گوشی !!!

روت یا Root در لغت به معنای ریشه و لذا در کاربرد اندرویدی خود، به معنای دسترسی ریشه ای و عمقی به سیستم عامل و تنظیمات اصلی آن و همچنین دسترسی کامل به فایل های سیستمی بوده و در کل آزادی عمل شما در تغییر تنظیمات دلخواه بسیار بیشتر می شود (به عنوان مثالی ساده پس از روت کردن می توانید تصویری که هنگام بوت سیستم می آید را تغییر دهید!). همچنین پس از روت کردن گوشی می توانید یک بکاپ کامل از گوشی موبایل خود بگیرید و برنامه های نیازمند روت را روی آن نصب نمایید  .در این پست با امداد آیتی همراه باشید.فواید روت گوشی

 1-توانایی در نصب برنامه‌هایی که نیاز به دسترسی روت دارند.

2-امکان حذف نرم افزار سیستمی اندروید

3-قابلیت تهیه نسخه پشتیبان یا Backup از گوشی در روی حافظه SD

4-دسترسی به آخرین نسخه منتشر شده اندروید و ارتقا اندروید گوشی

5-امکان سفارشی سازی و تغییرات دلخواه در تمامی بخش‌های گوشی

6-امکان تغییر محل نصب برنامه‌ها از حافظه تلفن به حافظه SD Card

7-امکان استفاده از توان حداکثری گوشی، کاهش مصرف باتری، اختصاص حافظه بیشتر برای اجرای برنامه‌ها.

مضرات روت گوشی

 1-در صورت روت کردن گوشی شما فاقد گارانتی و ضمانت خواهد شد. بنابراین اگر گوشی خود را به تازگی تهیه کرده‌اید و هنوز گوشی شما امکان استفاده از گارانتی را دارد فعلا از ROOT کردن گوشی اندرویدی خود دوری کنید.

2-روت کردن گوشی گاها ممکن است با تلخی مواجه شده و گوشی شما به خوبی روت نشود که در این صورت مشکلاتی در آینده برای شما ایجاد خواهد شد.

3-در صورت روت بودن گوشی دسترسی به فایل‌های سیستمی به صورت کاملا آزاد برقرار است، بنابراین در صورت نصب برنامه از منابع ناشناس و غیر مطمئن ممکن است گوشی شما به بدافزار آلوده شود.


سوالات متداول

روت کردن گارانتی را از بین خواهد برد‌؟

تقریبا! روت کردن گوشی در محصولات بسیاری از تولیدکنندگان باعث باطل شدن گارانتی می‌شود. با این حال جای نگرانی وجود نخواهد داشت چرا که با وجود اپلیکیشن‌های UnRoot همه چیز در گوشی شما به حالت اول برخواهد گشت.با این حال برخی از گوشی‌های در صورت روت شدن به صورت سخت‌افزاری تغییراتی در خود ایجاد می‌کنند که با آن‌روت کردن گوشی نیز نمی‌توانید به حالت اولیه بازگردید.

روت کردن آپدیت OTA را از بین خواهد برد؟

بله! گوشی‌هایی که روت شوند دیگر در بخش System Update بروزرسانی اندروید را دریافت نمی‌کنند و به صورت OTA قابل آپدیت نیستند.

روت کردن اطلاعات گوشی من را پاک خواهد کرد؟

خیر. همانطور که گفته شد عمل روت کردن برخلاف اسم و روش‌های پیچیده‌ای که دارد، تنها اجازه ی دسترسی به فایل های سیستمی را می دهد و باعث پاک شدن اطلاعات کاربر نمی‌شود.

نیاز به کمک بیشتری داری؟

همین حالا ثبت درخواست کنید تا به صورت کامل مشکل شمارا برطرف کنیم .

ممکن است از این مطالب خوشتان بیاید

دیدگاه های شما