قوانین و مقررات فروش   درباره ما   تماس با ما
  دریافت اپ موبایل
 

لیبرا، ارز دیجیتال فیسبوک معرفی شد

ارز دیجیتال لیبراارز دیجیتال لیبرا


فیسبوک بعد از مدت‌ها حدس و گمان  و حرف و حدیث، در نهایت تأیید کرد  که در سال آینده‌ی میلادی ارز دیجیتال  لیبرا  را عرضه می‌کند. این اولین قدم بزرگ در نقشه‌های فیسبوک برای بلاک‌چین است.
 فیسبوک درحال حاضر مشغول تکمیل این پروژه است و احتمالا تا آخر سال جاری  میلادی این پروژه را به اتمام برساند. فیسبوک اتحادیه‌ی غیرانتفاعی لیبرا را به همراه ۲۷ بنیان‌گذار دیگر که در سراسر دنیا حضور دارند، تأسیس کرده است. در فهرست هم‌بنیان‌گذارها، نام شرکت‌های غیرانتفاعی، مؤسسه‌های ارتباطی، شرکت‌های تکنولوژیک و غول‌های اقتصادی بزرگ دیده می‌شود. از مهم‌ترین اعضای این اتحادیه می‌توان ودافون، مسترکارت، ویزا، ای‌بی، پی‌پل، استریپ،‌ اسپاتیفای، اوبر و لیفت را نام برد. ساختمان مرکزی این اتحادیه در ژنو سوئیس قرار دارد.


براساس گزارش تک‌ کرانچ، هرکدام از اعضای بنیان‌گذار این اتحادیه ۱۰ میلیون دلار در تأسیس آن سرمایه‌گذاری کرده‌اند.

این اتحادیه برای مدیریت و گسترش لیبرا تأسیس شده که بر مبنای شبکه‌ی بلاک‌چین لیبرا توسعه یافته است و توسط یک صندوق دارایی به نام صندوق لیبرا پشتیبانی می‌شود.ارز دیجیتال لیبرا


براساس گزارش ورج، ائتلاف مالی که قرار است همه بخش‌های لیبرا را پشتیبانی کند، ارزش این ارز را مانند بیت‌ کوین با مواردی به‌جز اختلاف عرضه و تقاضا خواهد سنجید.

براساس گزارش یادشده، فیسبوک حتی با وجود نقش اصلی در عرضه‌ی ارز دیجیتال لیبرا، تصمیم‌گیر اصلی درباره‌ی آن نخواهد بود. تعهدات، مزایا و الزام‌های تمام اعضای این اتحادیه برابر است. کارشناسان اعتقاد دارند در صورت موفقیت لیبرا، این ارز موفق‌ترین محصول جانبی تاریخ فیسبوک خواهد بود.

دانته دیسپارته که اخیرا به‌عنوان مدیر بخش سیاست و ارتباطات لیبرا استخدام شده است، درباره‌ی اهداف اتحادیه می‌گوید:

هدف واقعی، بهبود مشارکت مالی است. می‌خواهیم همان کاری را با نقل و انتقال اعتباری و پرداخت‌ها انجام دهیم که اینترنت با انتقال داده کرد.


ارز دیجیتال فیسبوک


اتحادیه‌ی لیبرا قرار است این ارز را با زبان برنامه‌نویسی خودش به نام MOVE مدیریت کند و گسترش دهد.

این اتحادیه همچنین برای برقراری ارتباط‌های مالی و پرداخت جوایز به مشتری‌هایش هم از همین زبان برنامه‌نویسی استفاده خواهد کرد.


فیسبوک همچنین به‌زودی یک شرکت تابعه به نام کالیبرا تأسیس خواهد کرد که رمزنگاری و محافظت از حریم شخصی کاربران لیبرا را برعهده خواهد داشت.

هویت واقعی مشتری‌های لیبرا قابل ردیابی نخواهد بود. فیسبوک، کالیبرا و سایر اعضای اتحادیه‌ی لیبرا سود نقدی حاصل از معامله‌های انجام‌شده با این ارز را حفظ خواهند کرد.

این کار برای تثبیت ارزش لیبرا انجام می‌شود.


لیبرا در صورت موفقیت، بزرگ‌ترین محصول تاریخ فیسبوک خواهد بود

کارشناسان معتقدند فیسبوک با عرضه ارز دیجیتال لیبرا می‌خواهد انقلابی در PayPal ایجاد کند.

این شرکت امیدوار است لیبرا ارتباط‌های مالی را نسبت به پی‌پل راحت‌تر، نقل و انتقالات را نامحدود و دسترسی آن را برای مشتری‌های غیربانکی میسرتر کند.

نیاز به کمک بیشتری داری؟

همین حالا ثبت درخواست کنید تا به صورت کامل مشکل شمارا برطرف کنیم .

ممکن است از این مطالب خوشتان بیاید

دیدگاه های شما